1

עיסוי באבנים חמות ידוע גם כעיסוי אינדיאני. משמו אפשר ללמוד על אימוץ התרבות המערבית את השיטות העתיקות של שבטי הילידים של יבשת אמריקה הרבה לפני שקיבלה את שמה.

הכינוי “אינדיאני” נולד בטעות, עם ירידתו של כריסטופר קולומבוס מאניית המסע שלו בשנת 1492. באותה התקופה עסקו אימפריות אירופיות במסעות לגילוי יבשות ברחבי הגלובוס.

למעשה, הגיע קולומבוס למרכז אמריקה. השבטים הללו נדדו ולקחו עמם את שיטות הטיפול וההרפיה למרכזי התרבות החדשים.

העיסוי באבנים חמות שימש את השבטים המקומיים ביבשת אמריקה במשך 300 שנים. בתחילה, היו הנשים האינדיאניות מעסות את גופם של הגברים לאחר מסעות צייד ממושכים. כיום, מסעות הציד הומרו ללחצים היומיומיים בעידן המודרני.

ייחודו של עיסוי באבנים חמות הוא ביכולתו להרגיע את הגוף והנפש כאחד. עיסוי זה בולט ביכולתו לשחרור השרירים. יתרון נוסף של עיסוי באבנים חמות הוא ניקוי הרעלים מן הגוף.

העיסוי האינדיאני באבנים חמות הינו פתרון מעולה לאיזון הגוף ולשחרור הלחצים. גם מערכת הבריאות הכירה בסגולותיה. יתרה על כך, המפגש בין הרפואה הקונבנציונלית והטיפולים המשלימים כבר הפך לעניין שבשגרה.

אך מהן, בעצם, אותן אבנים חמות, ואיך זה עובד? האבנים הן אבני בזלת לא מעובדות, אשר ניחנו בצפיפות חומר גבוהה, המסוגלת לאגור חום למשך זמן רב יותר מאבני גיר, למשל – בעלות צפיפות מרווחת הרבה יותר, ומכאן קלילותן. אבני הבזלת דחוסות וצפופות אמנם, אך הטיפול עצמו מתבצע באבנים משויפות ועגולות, שמגבירות את עוצמת הפינוק.

חימום האבנים מתבצע באמצעות שמנים ארומתרפיים ייחודיים. שינויי הטמפרטורה בין חלקי הגוף השונים, בתגובה למגע האבנים החמות, תורמים במידה רבה לתהליך שחרור השרירים ולהפגת מתחים בגוף.

מרכז הספא – אתנחתא באפיק, שבקיבוץ אפיק, מציע לכם טיפולים מגוונים – כולל עיסוי אינדיאני באבנים חמות להרפיית השרירים ולחיזוק המערכת החיסונית.