מתנת--חג-מקורית--לעמלים--על-ההכנות--לפסח

בחג הפסח מנקים ועובדים קשה, התריסים, הפאנלים והמטבח נחשבים לאזורים המועדים לפורענות בניקיון הבית הישראלי שנמצא בימים אלו בעיצומן של הכנות לקראת החג. גם מי שלא מקפיד כל השנה לנקות את סביבת המגורים, מתעורר בדיוק בתקופה זו כדי להעביר ניגוב חגיגי. המהדרין שביננו מתחילים לקרצף בטו בשבט והפחות מחמירים מחכים לדקה ה-90 לפני ליל הסדר.

רבים נוהגים לחתום את בוא האביב בחג הפסח, המסמל שחרור וחירות מעבדות. לצד הרגשת החופש, פוקדת אותנו תחושה של התחדשות – הן באוויר והן בנפש, פנימה. הניחו לעצמכם להרגיש את החופש במתנה, המסמלת את תחושת ההתחדשות זו – ביקור בספא מפנק, באתנחתא.

להלן 3 אופציות פינוק, המוצעות באתנחתא באפיק:

 

עיסוי שוודי – מפרק ומרכיב מחדש

הוא מסוגי העיסוי הפופולאריים ביותר בעולם. משלב שימוש בידיים, באמות או במרפקים להמרצת השכבות החיצוניות של השרירים לשיפור הבריאות המנטלית והפיזית. העיסוי עשוי לכלול גם הנעות פעילות וסבילות של המפרקים. בין היתרונות של העיסוי השבדי ניתן למנות את שיפור זרימת הדם, רגיעה פיזית ומנטלית, הפחתת הלחץ ומתח השרירים ושיפור טווח התנועה.

 

רפלקסולוגיה – להכיר אתכם ברגליים

היא שיטת טיפול שפותחה בתחילת המאה ה־20 על ידי ד”ר ויליאם פיצג’ראלד, רופא אף־אוזן־גרון. לפי שיטה זו, ניתן לראות את כל איברי הגוף בכף הרגל. באמצעות התבוננות, לחיצות, מישוש ועיסוי המקום המבוקש ברגל (בעיקר בכף הרגל אך לעתים גם בשוק), אפשר לאבחן ולטפל בליקויים במערכות הגוף השונות, להרגיע ולהקל במצבים שונים של כאב ובעיות אחרות. כבר בקברי הפרעונים במקורות אחרים בעולם נמצאו  עדויות של אנשים המטפלים ברגלים בשיטה, שמזכירה להפליא לטיפול הרפלקסולוגי של ימינו.

 

עיסוי עדין מאוד – רך רציתי

מתמקד בכפות הידיים, כפות הרגליים, הצוואר והקרקפת, ודרכם מרגיע ומאזן את כל הגוף והנפש. המגע בשיטת עיסוי זו, כאמור, מוגבל לכפות הרגליים, כפות הידיים, הצוואר והקרקפת. התנועות קטנות ועדינות, שכן מקומות אלה מתאפיינים בשרירים עדינים ובפרקים עדינים גם כן – לחץ חזק מדי עלול להיות פחות אפקטיבי, ואף להזיק להם.

עתה כל שנותר לכן הוא לקנח את עבודות וניקיונות הבית, בספא המפנק הייחודי של אתנחתא באפיק.